PARTNEŘI TECHNOLOGICKÉHO KLUBU

Prostějov je město s vysokým podílem technologicky zaměřených firem. Aby se mohly do budoucna tyto firmy rozvíjet a zvyšovat svoji konkurenceschopnost, je potřeba podchytit technicky talentované děti a mládež a nabídnout jim rozvoj v oblasti nových technologií.
Nabídnout jim místo, kde budou rádi trávit svůj volný čas, učit se pracovat s moderní technikou, sdílet své zkušenosti a pracovat na svých individuálních i týmových projektech.


Windmöller Hölscher

Již od roku 1869 jsou naším světem flexibilní obaly. Díky jedinečnému spektru strojů a systémů na jejich výrobu, potisk a zpracování jsme již několik desetiletí lídrem trhu a technologickou špičkou. I když se vlastně všechno točí kolem techniky, jsme rodinný podnik a lidé jsou pro nás velmi důležití. Pracovní prostředí a atmosféra se vyznačují kolegialitou a komunikací. Všichni sledujeme společný cíl, kterým je naplnění našeho firemního hesla „Vášeň pro inovace“.

LINAPLAST s.r.o.

Firma byla založena 5.12.1991 jako sdružení dvou fyzických osob. Hlavním výrobním programem byla od počátku výroba přípravků a jednotlivých forem pro vstřikování plastických hmot a pryže, včetně samotné výroby dílů z těchto forem. V roce 1997 byla založena firma LINAPLAST s.r.o., která převzala veškeré aktivity tohoto sdružení. Produkce lisovny a montáže je převážně směřována na automobilový průmysl. Ostatní výrobu tvoří díly pro elektroprůmysl, spotřební průmysl, modely vláčků a jiné.

Laser Technology s.r.o.  

Společnost Laser Technology s.r.o. je ryze českou firmou, která byla založena v roce 2008 s cílem navázat na několikaleté zkušenosti jejich zakladatelů ve strojírenském oboru. Hlavní náplní naší společnosti je zakázková a sériová výroba přesných výpalků z plechu laserovým pálením na našich strojích TRUMPF. Od roku 2010 naše společnost výrazně posílila strojové vybavení a postupně s růstem objemu výroby se rozšířilo i zaměření na jiná odvětví a to o ohýbání na CNC ohraňovacích lisech a zámečnickou dílnu, kde provádíme dělení materiálu, broušení, svařování, řezání ruční plazmou, montáž, kompletace výrobků aj.

DT - Vyhýbkárna a strojírna a.s.

Naše společnost je významným výrobcem výhybek s dlouholetou tradicí a obchodními aktivitami po celém světě. Specializujeme se na vývoj, konstrukci, výrobu, montáž a servis výhybkových konstrukcí pro železniční tratě, tramvajové tratě a tratě metra.

MICOS TELCOM s.r.o.

MICOS TELCOM s.r.o. patříme mezi přední telekomunikační vývojáře a výrobce pasivních prvků pro optické sítě s více než 30letou tradicí. Díky spojení výzkumu a vývoje s vlastní výrobní činností jsme schopni nabídnout nestandardní a nová technická řešení přesně na míru zákazníkům. Působíme také v oblasti energetiky, nabíjecích stanic pro elektromobily a automotive. V roce 2019 jsme se stali součástí mezinárodní společnosti Preformed Line Products (PLP).

MB TOOL s.r.o.

Více jak 15 let zkušeností v automobilovém průmyslu. MB TOOL je pro své zákazníky spolehlivým komplexním partnerem v oblasti vývoje a výroby sofistikovaných interierových dílů. Při usednutí do vozu není okamžik, kdyby jste nebyli v kontaktu s produkty naší firmy.

VAHAL s.r.o.

Společnost VAHAL je tradičním dodavatelem IT. Od roku 1993 realizujeme komplexní dodávky hardware a software, implementujeme infrastrukturu IT od počítačových sítí po servery, disková pole i koncové stanice a zajišťujeme jejich servis. Virtualizace a správa virtuální infrastruktury tvoří v posledních letech hlavní složku naší činnosti. Propracované dohledové centrum a kompletní pokrytí služeb v IT spolu s hlubokým vědomostním zázemím nám umožňují nabídnout servis na vysoké úrovni pro libovolný typ klienta. Stále stavíme také vlastní techniku (servery a stanice), zejména ze servisních důvodů. U mobilních řešení opět hraje primární roli bezpečnost. 

Melzer, s.r.o.

MELZER je největší dodavatel informačního systému QI v ČR.  Společnost vznikla v roce 1992 jako ryze česká firma a poskytuje služby v souvislosti s implementací a následnou podporou provozu komplexního informačního systému QI. Díky bohatým zkušenostem a množství realizovaných projektů se řadí mezi úspěšné a významné firmy v oboru informačních technologií. Jelikož máme ve svých řadách odborníky, kteří znají procesy mnoha firem, dokážeme navrhnout optimální řešení pro kteroukoliv oblast systému. Každá úspěšná společnost se neustále vyvíjí a potřebuje mít své aktuální procesy podpořené v informačním systému. Jsme součástí partnerské sítě společnosti QI Group a.s., výrobce informačního systému QI, který dodáváme svým zákazníkům a podílíme se i na jeho vývoji.

USU Software s.r.o.

Jsme úspěšná a rozvíjející se zahraniční společnost s celosvětovou působností. Naším cílem je umožnit našim zákazníkům přechod na moderní digitální služby, které zjednoduší, zpřehlední a zautomatizují jejich chod. Naše řešení využívají uživatelé ve více než 187 zemích světa. V ČR působíme již přes 25 let.

Žaluzie Neva s.r.o.

Už přes 30 let jsme předním českým výrobcem venkovní stínicí techniky. V závodě v Kralicích na Hané každý týden vyrobíme přes 2 000 venkovních žaluzií a screenových rolet, které následně naši montážní partneři instalují na rodinné domy nebo administrativní budovy po celém světě. Kromě toho také lakujeme komponenty žaluzií a rolet v naší lakovně, pravidelně školíme naše obchodní partnery a montážníky nebo vyvíjíme nové příslušenství.

Mubea

Skupina Mubea je světovým lídrem na trhu ve vývoji a výrobě automobilových výrobků s jedinečnými vlastnostmi, které snižují váhu vozidel a přispívají tak k ochraně životního prostředí snížením emisí CO2. Naše zaměření na technickou inovaci a provozní dokonalost je motivováno naší ambicí stát se jedním z Top 100 světových automobilových dodavatelů do roku 2020. Naše výjimečné technologické know-how se uplatňuje také na výrobky ve všeobecném průmyslu.

Sprintel, s.r.o.

Poskytujeme připojení k internetu na Prostějovsku, Olomoucku, Vyškovsku, Šternbersku, Přerovsku a okolí Chropyně. VOIP telefonování a interaktivní kabelovou televizi IPTV. Nabízíme také IP konektivitu a další služby pro firemní zákazníky, dále nabízíme instalaci zabezpečovacích a kamerových systémů.

Toray Textiles Central Europe s.r.o.

V prostějovském závodě Toray Textiles Central Europe s.r.o. vyrábíme polyesterové podšívkové tkaniny a polyamidové tkaniny pro airbagy, ale také bezvodé ofsetové desky nebo zvuk tlumící netkané textilie. Začali jsme v roce 1999 s výrobou podšívek s hladkou plátnovou vazbou na čtyřech stovkách vodních tryskových stavů. V roce 2002 jsme nainstalovali několik desítek vodních tryskových stavů s listovkou, a tím reagovali na rostoucí poptávku po vzorovaných tkaninách. V roce 2004 jsme rozšířili svoje výrobní aktivity o polyamidovou technickou tkaninu, kterou naši zákazníci používají pro výrobu automobilových airbagů. Od roku 2013 vyrábíme bezvodé ofsetové desky používané v polygrafickém průmyslu pro vysoce kvalitní a ekologický tisk. Zatím posledním velkým krokem k rozšíření našich aktivit je projekt výroby netkané, zvuk tlumící textilie AIRLITE pro automobilový průmysl. Tento materiál vyrábíme od léta roku 2022.

HI Software a.s.

Naší zálibou je vdechovat život IoT zařízením. Máme dlouholeté zkušenosti s vývojem softwaru přes mnoho platforem, jako jsou Windows, Android nebo iOS. Námi vyvinuté řešení usnadňuje hromadný sběr dat, vyhodnocování a využívání získaných informací v rozličných oblastech lidské činnosti. Z běžných produktů vytváříme chytré výrobky, které jsou k lidem přívětivější.

Šicí technika Brother s.r.o. - NEJ Šicí stroje

Nabízíme šicí stroje ověřené kvality, jsme autorizovanými prodejci renomovaných značek a pro kvalitu námi prodávaných šicích strojů nabízíme i komfortní záruku. Pravidelně komunikujeme se všemi výrobci šicích strojů a přinášíme vám jen ověřené a plně funkční šicí stroje.

DATRON-TECHNOLOGY s.r.o.

DATRON-TECHNOLOGY s. r. o. distribuuje špičkovou německou CNC techniku, CNC stroje, CNC frézy, CNC nástroje a poskytuje profesionální technickou podporu a údržbu CNC strojů v rámci zákaznické podpory. Patří ke specializovaným firmám, které se zabývají CNC obráběcími stroji pro vysokorychlostní frézování neželezných kovů a plastů, měřením dynamiky vozidel, informačními technologiemi a řešeními pro průmyslové značení výrobků. Na základě svých dlouholetých zkušeností a zkušeností mnohých zákazníků, vyvíjí firma DATRON nástroje ideální pro vysokorychlostní obrábění. Vybrané frézovací nástroje DATRON jsou povlakovány speciálně vyvinutými a patentovanými vrstvami, které výrazně prodlužují životnost nástroje v tvrdých podmínkách vysokorychlostního obrábění.